CWR26HK106KBFZ\PR
Mfr.Part #
CWR26HK106KBFZ\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Failure Rate :
B (0.1%)
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Capacitance :
10μF
Datasheets
CWR26HK106KBFZ\PR
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)