CWR26HK106JCFB\PR
Mfr.Part #
CWR26HK106JCFB\PR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
F
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Datasheets
CWR26HK106JCFB\PR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HK106JCFB\PR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.