CWR26HK106JBFZ\TR
Mfr.Part #
CWR26HK106JBFZ\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
10μF
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Manufacturer Size Code :
F
Datasheets
CWR26HK106JBFZ\TR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HK106JBFZ\TR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 667mOhm, also referred to as internal resistance.