CWR26HH336KBFA\HR
Mfr.Part #
CWR26HH336KBFA\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Voltage - Rated :
15V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Manufacturer Size Code :
F
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
B (0.1%)
Tolerance :
±10%
Datasheets
CWR26HH336KBFA\HR
33μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH336KBFA\HR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 800mOhm.