CWR26HH226MCGB\PR
Mfr.Part #
CWR26HH226MCGB\PR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
G
Failure Rate :
C (0.01%)
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Datasheets
CWR26HH226MCGB\PR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HH226MCGB\PR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 275mOhm in this case.