CWR26HH226MBGC\TR
Mfr.Part #
CWR26HH226MBGC\TR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Failure Rate :
B (0.1%)
Capacitance :
22µF
Manufacturer Size Code :
G
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Voltage - Rated :
15V
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Datasheets
CWR26HH226MBGC\TR
22μF ±20% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HH226MBGC\TR Overview
This resistor has a resistance of 275mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.