CWR26HH226KBGC
Mfr.Part #
CWR26HH226KBGC
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Width :
2.794mm
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
G
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Feature :
High Reliability
Length :
6.731mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.79mm
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
B (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
22µF
Datasheets
CWR26HH226KBGC
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 275mOhm Bulk 2711 (6728 Metric)
CWR26HH226KBGC Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 275mOhm, also referred to as internal resistance.