CWR26HH226JCGB\HR
Mfr.Part #
CWR26HH226JCGB\HR
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Manufacturer Size Code :
G
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Failure Rate :
C (0.01%)
Datasheets
CWR26HH226JCGB\HR
22μF ±5% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HH226JCGB\HR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 275mOhm as their resistance.