CWR26HH226JBGC
Mfr.Part #
CWR26HH226JBGC
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
Manufacturer Size Code :
G
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22µF
Datasheets
CWR26HH226JBGC
22μF ±5% 275mOhm Tape & Reel (TR) 2711 (6728 Metric)
CWR26HH226JBGC\TR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 275mOhm.