CWR26HH107MCHC\HR
Mfr.Part #
CWR26HH107MCHC\HR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Capacitance :
100μF
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
C (0.01%)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Manufacturer Size Code :
H
Datasheets
CWR26HH107MCHC\HR
100μF ±20% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107MCHC\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 180mOhm.