CWR26HH107MCHA\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH107MCHA\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Feature :
High Reliability
Failure Rate :
C (0.01%)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Conformal Coated
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
H
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Datasheets
CWR26HH107MCHA\HR
100μF ±20% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)