CWR26HH107MBHC\PR
Mfr.Part #
CWR26HH107MBHC\PR
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
CWR26HH107MBHC\PR
100μF ±20% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107MBHC\PR Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.