CWR26HH107MBHA\PR
Mfr.Part #
CWR26HH107MBHA\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
H
Failure Rate :
B (0.1%)
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Datasheets
CWR26HH107MBHA\PR
100μF ±20% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107MBHA\PR Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.