CWR26HH107KCHZ\TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH107KCHZ\TR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Type :
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Failure Rate :
C (0.01%)
Manufacturer Size Code :
H
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Published :
Feature :
High Reliability
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Datasheets
CWR26HH107KCHZ\TR
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107KCHZ\TR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 180mOhm.