CWR26HH107KCHZ\PR
Mfr.Part #
CWR26HH107KCHZ\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Datasheets
CWR26HH107KCHZ\PR
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107KCHZ\PR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 180mOhm.