CWR26HH107KCHA\TR
Mfr.Part #
CWR26HH107KCHA\TR
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Failure Rate :
C (0.01%)
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
CWR26HH107KCHA\TR
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107KCHA\TR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 180mOhm, also referred to as internal resistance.