CWR26HH107KCHA\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH107KCHA\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Type :
Conformal Coated
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
100μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Published :
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Manufacturer Size Code :
H
Feature :
High Reliability
Datasheets
CWR26HH107KCHA\PR
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)