CWR26HH107KCHA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH107KCHA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Length :
7.239mm
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.81mm
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Height :
2.79mm
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
15V
Max Operating Temperature :
125°C
Failure Rate :
C (0.01%)
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
H
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Feature :
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Published :
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Width :
3.81mm
Datasheets
CWR26HH107KCHA
100μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm Bulk 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107KCHA Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.