CWR26HH107KBHB\PR
Mfr.Part #
CWR26HH107KBHB\PR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Failure Rate :
B (0.1%)
Manufacturer Size Code :
H
Published :
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Capacitance :
100μF
Datasheets
CWR26HH107KBHB\PR
100μF ±10% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)