CWR26HH107JCHZ\PR
Mfr.Part #
CWR26HH107JCHZ\PR
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100μF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
C (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Datasheets
CWR26HH107JCHZ\PR
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107JCHZ\PR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 180mOhm, also referred to as internal resistance.