CWR26HH107JCHA\TR
Mfr.Part #
CWR26HH107JCHA\TR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Failure Rate :
C (0.01%)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
H
Published :
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Datasheets
CWR26HH107JCHA\TR
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107JCHA\TR Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.