CWR26HH107JBHZ
Mfr.Part #
CWR26HH107JBHZ
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
B (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CWR26HH107JBHZ
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)