CWR26HH107JBHC\TR
Mfr.Part #
CWR26HH107JBHC\TR
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
CWR26HH107JBHC\TR
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107JBHC\TR Overview
This resistor has a resistance of 180mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.