CWR26HH107JBHA\TR
Mfr.Part #
CWR26HH107JBHA\TR
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Failure Rate :
B (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
15V
Manufacturer Size Code :
H
Published :
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
Datasheets
CWR26HH107JBHA\TR
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107JBHA\TR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 180mOhm in this case.