CWR26HH107JBHA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH107JBHA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
100μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
H
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.125 3.17mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Conformal Coated
Failure Rate :
B (0.1%)
Feature :
High Reliability
Datasheets
CWR26HH107JBHA
100μF ±5% 180mOhm Tape & Reel (TR) 2915 (7338 Metric)
CWR26HH107JBHA\TR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 180mOhm in this case.