CWR26HH106MCFB\TR
Mfr.Part #
CWR26HH106MCFB\TR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Published :
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Manufacturer Size Code :
F
Failure Rate :
C (0.01%)
Capacitance :
10μF
Factory Lead Time :
6 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Datasheets
CWR26HH106MCFB\TR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)