CWR26HH106MCFA\HR
Mfr.Part #
CWR26HH106MCFA\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
F
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Datasheets
CWR26HH106MCFA\HR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)