CWR26HH106MBFZ\PR
Mfr.Part #
CWR26HH106MBFZ\PR
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Datasheets
CWR26HH106MBFZ\PR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106MBFZ\PR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 667mOhm, also referred to as internal resistance.