CWR26HH106MBFC\TR
Mfr.Part #
CWR26HH106MBFC\TR
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF
Failure Rate :
B (0.1%)
Voltage - Rated :
15V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HH106MBFC\TR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)