CWR26HH106MBFC\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106MBFC\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Published :
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
F
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Type :
Conformal Coated
Feature :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
10μF
Failure Rate :
B (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CWR26HH106MBFC\HR
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)