CWR26HH106MBFA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106MBFA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Capacitance :
10μF
Feature :
High Reliability
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
F
Type :
Conformal Coated
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CWR26HH106MBFA
10μF ±20% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106MBFA\HR Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 667mOhm.