CWR26HH106KCFZ
Mfr.Part #
CWR26HH106KCFZ
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
15V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Manufacturer Size Code :
F
Datasheets
CWR26HH106KCFZ
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106KCFZ\TR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.