CWR26HH106KCFC
Mfr.Part #
CWR26HH106KCFC
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Height :
1.78mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Length :
5.588mm
F
Depth :
3.43mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
19 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Width :
3.429mm
Feature :
High Reliability
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Failure Rate :
C (0.01%)
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Datasheets
CWR26HH106KCFC
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 667mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)