CWR26HH106KCFB
Mfr.Part #
CWR26HH106KCFB
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.43mm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Voltage - Rated :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-PRF-55365
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
C (0.01%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Height :
1.78mm
Length :
5.588mm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±10%
Width :
3.429mm
Manufacturer Size Code :
F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CWR26HH106KCFB
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 667mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)