CWR26HH106KCFA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106KCFA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
15V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
49 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Type :
Conformal Coated
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Feature :
High Reliability
Capacitance :
10μF
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
C (0.01%)
Datasheets
CWR26HH106KCFA
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)