CWR26HH106KBFZ\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106KBFZ\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Failure Rate :
B (0.1%)
Feature :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
15V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
F
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Type :
Conformal Coated
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Capacitance :
10μF
Datasheets
CWR26HH106KBFZ\PR
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)