CWR26HH106KBFZ
Mfr.Part #
CWR26HH106KBFZ
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
B (0.1%)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HH106KBFZ
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106KBFZ\HR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.