CWR26HH106KBFB\TR
Mfr.Part #
CWR26HH106KBFB\TR
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Failure Rate :
B (0.1%)
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HH106KBFB\TR
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106KBFB\TR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.