CWR26HH106KBFB\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106KBFB\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Manufacturer Size Code :
F
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
15V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Capacitance :
10μF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Failure Rate :
B (0.1%)
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CWR26HH106KBFB\HR
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106KBFB\HR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 667mOhm in this case.