CWR26HH106KBFA
Mfr.Part #
CWR26HH106KBFA
Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Failure Rate :
B (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CWR26HH106KBFA
10μF ±10% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106KBFA\TR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 667mOhm, also referred to as internal resistance.