CWR26HH106JCFZ\TR
Mfr.Part #
CWR26HH106JCFZ\TR
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Factory Lead Time :
6 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Voltage - Rated :
15V
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Datasheets
CWR26HH106JCFZ\TR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JCFZ\TR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 667mOhm in this case.