CWR26HH106JCFZ\PR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106JCFZ\PR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
15V
Type :
Conformal Coated
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
F
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Failure Rate :
C (0.01%)
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Tolerance :
±5%
Feature :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CWR26HH106JCFZ\PR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JCFZ\PR Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 667mOhm, also referred to as internal resistance.