CWR26HH106JCFZ\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106JCFZ\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Feature :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
C (0.01%)
Manufacturer Size Code :
F
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
15V
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
10μF
Datasheets
CWR26HH106JCFZ\HR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JCFZ\HR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.