CWR26HH106JCFC
Mfr.Part #
CWR26HH106JCFC
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
C (0.01%)
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
15V
Datasheets
CWR26HH106JCFC
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)