CWR26HH106JCFA\TR
Mfr.Part #
CWR26HH106JCFA\TR
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HH106JCFA\TR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JCFA\TR Overview
In a simple circuit consisting of a resistor and a perfect capacitor, equivalent series resistance (ESR) determines the amount of valuable energy lost. All circuits with a resistor and a capacitor have 667mOhm as their resistance.