CWR26HH106JCFA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106JCFA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Reliability
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Conformal Coated
Factory Lead Time :
6 Weeks
Failure Rate :
C (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Manufacturer Size Code :
F
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CWR26HH106JCFA
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JCFA\PR Overview
This resistor has a resistance of 667mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.