CWR26HH106JBFZ\HR
Mfr.Part #
CWR26HH106JBFZ\HR
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
15V
Failure Rate :
B (0.1%)
Manufacturer Size Code :
F
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Datasheets
CWR26HH106JBFZ\HR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JBFZ\HR Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 667mOhm.