CWR26HH106JBFC\PR
Mfr.Part #
CWR26HH106JBFC\PR
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
B (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
CWR26HH106JBFC\PR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)