CWR26HH106JBFC\HR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWR26HH106JBFC\HR
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
15V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Conformal Coated
Tolerance :
±5%
Series :
Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
10μF
Published :
Datasheets
CWR26HH106JBFC\HR
10μF ±5% 667mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HH106JBFC\HR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 667mOhm in this case.