CWR26HC336MCFZ\TR
Mfr.Part #
CWR26HC336MCFZ\TR
Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Voltage - Rated :
15V
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
CWR26HC336MCFZ\TR
33μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2214 (5634 Metric)
CWR26HC336MCFZ\TR Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 800mOhm in this case.